Підрозділи

Регіональний навчально-практичний будівельний центр

ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище будівництва» має структурний підрозділ «Регіональний навчально-практичний будівельний центр».

Він був створений наказом Головного управління освіти і науки № 452 від 09.08.2004р. за погодженням з Міністерством освіти і науки України. «РНПБЦ» створено при підтримці компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)».

Основна мета створення Регіонального навчально-практичного будівельного центру: - надання сучасних освітніх послуг в галузі інноваційних будівельних технологій і матеріалів.

Основними функціями центру є:
1. Участь у реалізації державних, освітніх та економічних програм.
2. Надання професійно-технічним навчальним закладам регіону консультативної, експериментальної, посередницької допомоги з питань практичного освоєння учнями, слухачами новітніх будівельних матеріалів та технологій.
3. Налагодження ділових контактів з навчальними закладами, підприємствами, фондами на регіональному, міжрегіональному рівнях з метою поліпшення підготовки та підвищення кваліфікації робітників-будівельників.
4. Забезпечення відповідного рівня стажування майстрів виробничого навчання та викладачів спеціальних предметів будівельного профілю.
5. Надання консультативної, практичної та методичної допомоги професійно-технічним навчальним закладам регіону з питань впровадження в навчальний процес новітніх будівельних технологій і матеріалів.
6. Внесення пропозицій щодо вдосконалення навчальних робочих програм із спеціальних предметів та виробничого навчання по вивченню новітніх будівельних матеріалів і технологій.
7. Формування навчально-матеріальної та методичної бази, для забезпечення навчання з освоєння новітніх технологій у будівництві та застосування сучасних будівельних матеріалів.
8. Організація навчання працівників будівельних підприємств та організацій з метою освоєння ними новітніх будівельних технологій та матеріалів.
9. Надання матеріально-технічної бази, обладнання та необхідного навчально-матеріального забезпечення для стажування майстрів виробничого навчання і викладачів спеціальних предметів професійно-технічних навчальних закладів будівельного профілю регіону з освоєння ними новітніх будівельних матеріалів.
10. Участь в організації та проведенні семінарів-практикумів, конференцій, засідань обласних (міських) методичних секцій з питань впровадження в навчальний процес новітніх будівельних матеріалів і технологій при підготовці робітників будівельних професій.
11. Співпраця з іншими НПБЦ з питань удосконалення своєї діяльності.

Центр здійснює свою діяльність за такими напрямками:

* підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації робітників будівельних організацій за новими будівельними технологіями від «ХЕНКЕЛЬ БАУТЕХНІК (УКРАЇНА)»;
* вивчення науково-технічних досягнень у галузі будівництва та впровадження їх в виробництво;* вивчення та використання номенклатури нових матеріалів та технологій.

Теоретико-практичне навчання при Центрі проводиться за тематичними циклами:

1. Плиткове облицювання (матеріали Ceresit);
2. Улаштування підлог (матеріали Ceresit);
3. Відновлення та захист бетонних і залізобетонних будівельних конструкцій (матеріали Ceresit);
4. Реставрація фасадів будинків матеріалами Ceresit;
5. Декоративне опорядження фасадів матеріалами Ceresit;
6. Гідроізоляційні роботи (матеріали Ceresit);
7. Системи утеплення фасадів матеріалами Ceresit.

Після закінчення навчання видається сертифікат.

Підготовка робітників та теоретично-практичне навчання здійснюються на платній основі.
Обсяги та терміни навчання в Центрі визначаються індивідуально кожним слухачем.

Довідки за телефоном: 738-21-04, 738-14-41
Адреса: м. Харків, вул. Салтівське шосе, 123
ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище будівництва».

Матеріально-технічне забезпечення.

50 випускників ПТУ № 25 брали участь у будівництві спортивного комплексу для Олімпіади-80 у Москві.

Відповідно до свого головного завдання та вимог щодо умов для створення РНПБЦ на базі ПТНЗ (дивись Додаток 3) Регіональний навчально-практичний будівельний центр має відповідну матеріально-технічну навчальну базу:
І. Кабінет для теоретичного навчання загальною площею 55,84 м2.


Із відповідним обладнанням:
1. Парти для слухачів - 11 шт.
2. Стільці для слухачів - 22 шт.
3. Стіл викладача - 1 шт.
4. Стілець викладача - 1 шт.
5. Дошка настінна - 1 шт.
6. Екран - 1 шт.
7. Телевізор - 1 шт.

Із належним методичним забезпеченням:
1. Навчальні програми.
2. Підручники - 18 шт.
3. Навчальні посібники.
4. Технологічні карти за видами робіт - 4 шт.
5. Касети з відеофільмами - 9 шт.
6. Стенди - 11 шт..

ІІ. Майстерню для практичного навчання загальною площею 74,9 м2.

Із відповідним обладнанням:
1. Стіл для інструктора - 1 шт.
2. Стілець для інструктора - 1 шт
3. Стільці для слухачів - 15 шт.
4. Опорно - поворотний стенд для демонстрації технологічних прийомів інструктором - 1 шт.

Із відповідною наочністю:
1. Стенди - 6 шт.
2. Інструменти (необхідні для навчання згідно виду роботи).
3. Механізми (необхідні для навчання згідно виду роботи).
4. Пристрої (необхідні для навчання згідно виду роботи).
5. Натуральні зразки систем опорядження.

Із потрібними робочими зонами для відпрацювання слухачами навичок, що являють собою поверхні стін приміщення, розбиті на ділянки
2,0 х 2,0 м. з різних основ з:

1. Цегли.
2. Вапняної штукатурки.
3. Цементно-піщаної штукатурки.
4. Гіпсокартону.
5. Плит з пінополістиролу.
6. Гіпсоблоків.
7. Піноблоків.

ІІІ. Приміщення для складування будівельних матеріалів і виробів загальною площею 12,0 м2.
ІV. Приміщення для зберігання інструментів, ручних механізмів та пристосувань загальною площею 9,0 м2.
V. Кабінет методиста загальною площею 23,47 м2
VІ. Гардероб загальною площею 8,94 м2.
VІІ. Санвузли: туалети, умивальники, душеві кабінки.
VIII. Інструменти та механізми, які відповідають сучасним будівельним технологіям.
ІХ. Будівельні матеріали марки Ceresit.

 Навчально-практичний центр з професії «Монтажник систем утеплення будівель»
Відповідно до державної програми створення навчально-практичних центрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та за підтримки національної компанії ТОВ «Фомальгаут-Полімін» у Державному професійно-технічному закладі «Харківське вище професійне училище будівництва» було створено навчально-практичний центр з професії «Монтажник систем утеплення будівель», урочисте відкриття якого відбулось 31 жовтня 2019 року.
         Головними напрямами діяльності навчально-практичного центру є впровадження у навчально-виробничий процес інноваційних технологій та методів професійного навчання із застосуванням сучасних виробничих технологій, техніки, обладнання, інструментів, матеріалів.  Також співробітництво з виробничими підприємствами, організаціями, установами, закладами освіти, центрами зайнятості, місцевими органами виконавчої влади.
Для підготовки кваліфікованих робітників за професією монтажник систем утеплення будівель училищем розроблені освітні програми відповідно до стандартів професійної (професійно-технічної) освіти, робочі навчальні плани, які погоджені з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області, роботодавцями – замовниками робітничих кадрів та затверджені Департаментом науки і освіти Харківської державної адміністрації. В училищі в достатній кількості маються підручники, навчальні посібники, технологічні карти та дидактичні матеріали з даної професії. Викладачі професійно-технічної підготовки та майстри виробничого навчання мають власні методичні розробки за сучасними педагогічними та виробничими технологіями,  ними розроблена навчально-плануюча документація щодо організації виробничого навчання та виробничої практики.
         Навчальні кабінети та навчальна кімната навчально-практичного центру обладнані комп’ютерною та мультимедійною технікою з підключенням до мережі Інтернет. 
Навчально-практичний центр обладнано 15 робочими місцями на яких можливо відпрацювати повний комплекс робіт по утепленню будівель. Для цього в інструментальній коморі навчально-практичного центру мається 15 комплектів найсучаснішого професійного ручного та електрифікованого інструменту куди входять: перфоратори, дрилі, шуруповерти, електролобзики, міксери, набори свердл, терки, шпателі, кельми, гладилки, рівні лазерні та звичайні, електронні рулетки та багато іншого.
         Також для навчання монтажників систем утеплення будівель  навчально-практичний центр оснащено основним обладнанням, в склад якого входять штукатурна станція PFT виробництва Німеччини,  шпаклювальний агрегат PFT SAMBA XL  для безповітряного нанесення дисперсійних штукатурок, фарб та шпатлівок,  фарбувальні агрегати, шліфувальні кутові машини, компресори, риштування, підмості, а також будівельна люлька, за допомогою якої можливо швидко та якісно виконати роботи по утепленню фасадів будівель на будь-якому об’єкті.
Приклади робіт:
  • Підготовка поверхні під утеплення;
  • Монтаж утеплювача;
  • Нанесення та армування захисного шару;
  • Нанесення будь-якого декоративного покриття.