Iсторiя розвитку ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище будівництва»
ПТУ № 25 було засновано в 1966 році за наказом Держкомітету Ради Міністрів УРСР по професійно-технічній освіті. Будівництво проводилось базовим підприємством ордена Леніна будівельно-монтажним трестом № 86, при активній підтримці та допомоги інженерно-педагогічного колективу ПТУ № 8 під керівництвом Кравченко Віктора Михайловича, який став першим директором.
З 1964 р. по 1 жовтня 1966 року були збудовані навчальний корпус, гуртожиток, їдальня, спортивний зал. Для підготовки висококваліфікованих робітників поповнювалась матеріально-технічна база кабінетів: спецтехнології (опоряджувальних робіт, столярів, мулярів), матеріалознавства, креслення, електротехніки, суспільствознавства, ДПЮ, бібліотека з читальним залом, виробничі майстерні, лабораторії.
В 1969 році училище перейшло на підготовку кваліфікованих робітників з середньою освітою. Під керівництвом директора Стеблинка Миколи Федоровича проведено переобладнання навчального корпусу. Були підготовлені нові кабінети з загальноосвітніх предметів: фізики, хімії, біології, математики, української літератури, зарубіжної літератури.
За роки існування училище підготувало понад 10000 кваліфікованих фахівців будівельних професій, які з успіхом працюють на підприємствах, в установах різних форм власності Харківської, Донецької, Сумської, Полтавської, Чернігівської та інших областей України.
Випускники училища брали участь у будівництві багатьох об’єктів Харкова та області. Ось деякі з них: механічний корпус № заводу «Серп і Молот», чавуноливарний, сталевар ний цехи, цех тракторних двигунів ХТЗ, корпус № 44 заводу «Комунар», корпус № 32 заводу «Електроапаратура», «Орджонікідзевське тролейбусне депо», об’єкти заводу ім. Малишева, авіазаводу, ХЗТД.
Крім промислових об’єктів вихованці ПТУ № 25 споруджували і будинок побуту у 606 мікрорайоні Салтівського житлового масиву, магазин «Океан», кіноконцертний зал «Україна», Держцирк, Будинок спорту, спортивний комплекс «Спартак», дитячу-юнацьку спортивну школу, ДК Тракторного заводу та інші споруди. Чимало з цих споруд отримали оцінку «відмінно».
50 випускників ПТУ № 25 брали участь у будівництві спортивного комплексу для Олімпіади-80 у Москві.
Не залишились майстри в/н та учнів училища байдужими і до наслідків Чорнобильського лиха. В 1986-87рр. вони працювали у с. Городянка на Київщині, а на території Харківської області у с. Вільча побудували 50 будинків для родин відселених із Чорнобильської зони.
У 1980 році за високі показники в підготовці та вихованні робітничих кадрів для будівництва училище було нагороджено дипломом ВЦРПС та премією, а в 1981 році – свідоцтвом Ради Міністрів УРСР і республіканської Ради професійних спілок.
Випускники училища Литвиненко Ніна і Малий Михайло нагороджені орденами «Трудового красного знамени». Опоряджувальники будівельного управління № 43 Пшеничних Т.І., Прошина С.М., Лазаренко Т.І. були депутатами міської Ради народних депутатів. Маляр будівельного управління № 431 Вороніна Т. – делегат ХVІІІ з’їзду ВЛКСМ.
З 1994 року керівництво навчального закладу очолює Сорокін І.М., який активно включився в оновлення матеріально-технічної бази училища. З його ініціативи розпочалось будівництво майстерень мулярів, малярів, штукатурів-лицювальників; об’єднується лабораторія для підготовки учнів по спеціальності бармен-офіціант.
2001р. – була обладнана лабораторія для підготовки фахівців «Бармен, офіціант».В 2000-2002рр. були побудовані майстерні мулярів, малярів, штукатурів-лицювальників, які стали нашою гордістю.В 2004 році при училищі відкрився регіональний навчально-практичний будівельний центр компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» (Ceresit). Тут робітників будівельних спеціальностей готують за новими технологіями по влаштуванню тепло гідроізоляції, опоряджувальних споруд декоративними штукатурками, виконанню плиткових робіт.
За наказом № 108 від 10.02.2007р. Міністерства освіти і науки України в зв’язку з реорганізацією ПТУ № 25 було перейменоване в Державний професійно-технічний навчальний заклад «Харківське вище професійне училище будівництва». Це надає можливість готувати молодих спеціалістів будівельних професій.
Наказ Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 11.10.2019 року № 267 «Про створення
Навчально-практичного центру з професії «Монтажник систем утеплення будівель» Державного професійно-технічного навчального закладу «Харківське вище професійне училище будівництва» та з метою підвищення якості та конкурентоспроможності професійної (професійно-технічної) освіти.