Робота бібліотеки

 Заснування бібліотеки та її коротка історія.
В 1966 році за наказом №27 Держкомітету Ради Міністрів УРСР з профтехосвіти було створено СПТУ-25. Разом з училищем була відкрита бібліотека. Перші книги – підручники з професій, яким навчало училище: будівельники, робітничі спеціальності для сільського господарства. В 1969 році училище перейшло на підготовку кваліфікованих робітників з середньою освітою і фонд бібліотеки поповнився підручниками з математики, біології, хімії, історії, географії та інше. В 2007 році ПТУ-25 було перейменовано в Державний професійно-технічний навчальний заклад «Харківське вище професійне училище будівництва». Зараз бібліотека училища – сучасний інформаційний центр. Вона розташована на першому поверсі гуртожитку ; складається з абонементу та читального залу. Обсяг фонду бібліотеки – 15878 примірників, в тому числі підручників – 7708.
Основні завдання та напрямки роботи бібліотеки
Бібліотека є підрозділом Харківського вищого професійного училища будівництва, здійснює інформаційне та культурно- просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу. Свою діяльність бібліотека здійснює разом з педагогічним колективом, сприяє реалізації державної політики у галузі освіти й культури, дотримується принципів гуманізації і демократизму, пріоритету загальнолюдських цінностей та моралі. Бібліотека обслуговує читачів згідно з правилами користування. Основними завданнями бібліотекиє:
-іформаційне забезпечення навчально-виховного процесу шляхом повного, якісного і оперативного обслуговування всіх категорій користувачів;
- сприяння підвищенню професійної майстерності вчителів, майстрів виробничого навчання шляхом популяризації фахової літератури;
-формування інформаційної культури користувачів;
-проведення індивідуальної роботи з учнями- сприяння вихованню гармонійної, морально-досконалої особистості, свідомої свого громадянського обов'язку, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку;
-формування бібліотечного фонду відповідно до інформаційних потреб та освітніх програм;
- пропагування та розкриття через книгу змісту загальнолюдських цінностей, історичної, наукової та культурної спадщини, ідей національного державотворення.
В роботу бібліотеки училища впроваджуються інформаційно-комп'ютерні технології, створюється повнотекстова база електронних ресурсів, до якої входять підручники з загальноосвітньої підготовки, підручники з професійної підготовки, а також інші електронні ресурси( довідники, методична література).
Пріоритетні напрями роботи бібліотеки.
Виховна робота з учнями, формування у них навичок культури читання,  – пріоритетне питання роботи бібліотеки. З цією метою бібліотека проводить масові заходи, серед яких бібліотечні уроки, літературні читання, огляди літератури, бесіди, віртуальні екскурсії.
22 січня 2018 року в приміщенні бібліотеки відбулось засідання круглого столу на тему« Соборна Україна - від ідеї до життя». Захід був присвячений Дню Соборності України. У засіданні взяли участь учні, які мешкають у гуртожитку, бібліотекар Левченко О.М., вихователь  Шестакова Н.Ф. та соціальний педагог Ткаченко В.О.
Під час круглого столу були розглянути наступні питання про історичний шлях до Соборності України та традицію  створення «живих ланцюгів». Наприкінці засідання учасники заходу прийшли до висновку, що  День соборності України символізує єдність українських земель.  І хоча державі тоді не вдалося зберегти єдність і незалежність, Акт «Злуки» став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.